Braukšanas atvieglojuma izmaiņas

Autotransporta direkcija informē, ka braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai sabiedriskajā transportā drīzā nākotnē būs nepieciešama Latvijā izdota Personas apliecība – eID karte. Tā kalpos kā personas identifikācija, saņemot bezmaksas braukšanas biļeti vai iegādājoties biļeti ar atlaidi gan iepriekšējā pārdošanā, gan sabiedriskajā transportā. 

  • Gadījumā, ja pasažierim, kurš vēlēsies arī turpmāk izmantot valsts piešķirtās atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā, vēl nav Latvijā izdota eID karte, Autotransporta direkcija aicina doties uz PMLP un šādu karti saņemt.
  • Gadījumā, ja pasažieriem jau ir Latvijā izdota eID karte, kas izsniegta laika posmā no 2019. gada 2. septembra līdz 2021. gada 27. decembrim, nepieciešams aktivizēt tā funkcionalitāti, ko var veikt PMLP vai CSDD klientu apkalpošanas centros, līdzi ņemot eID karti un tās PIN kodu.

Plānots, ka jaunā sistēma sāks darboties 2023. gada 1. pusgadā.

Paredzēts, ka jaunā sistēma darbosies šādi:

Braukšanas atvieglojumi no 2023.gada
  1. Pasažierim, kurš vēlēsies izmantot sabiedrisko transportu ar valsts piešķirtajām atlaidēm, eID karte kalpos kā personas identifikācija biļetes saņemšanai ar atlaidi gan sabiedriskajā transportā, gan arī biļešu tirdzniecības vietās iepriekš pārdošanā.
  2. Citas apliecības (invalīdu, daudzbērnu ģimeņu, represētās personas u.c.) braukšanai sabiedriskajā transportā vairs nebūs nepieciešamas.

Autotransporta direkcija aicina pasažierus neatlikt eID kartes saņemšanu vai iepriekš minētās funkcionalitātes aktivizēšanu uz pēdējo brīdi, bet veikt iepriekš minētās darbības savlaicīgi!

Vairāk par braukšanas maksas atvieglojumiem lasīt Valsts SIA Autotransporta direkcijas mājaslapā