e-adrese, aploksne

Ņemot vērā, ka šobrīd tehnisku iemeslu dēļ nedarbojas Komisijas e-pakalpojumi  “Mani dati VDEĀVK”  un “Iesniegums VDEĀVK par invaliditātes ekspertīzes veikšanu” informējam, ka iesniegumus un  visus nepieciešamos dokumentus elektroniski ērti var iesniegt izmantojot e-adresi.

E-adrese ir personalizēta pastkastīte portālā latvija.gov.lv. Tai var piekļūt, pieslēdzoties portālam ar savu digitālo identitāti (piemēram, izmantojot personas apliecību jeb eID karti vai eParaksts mobile).

E-adreses pamatmērķis ir aizstāt ierakstītas papīra vēstules ar elektroniskām gadījumos, kad valsts pārvaldes iestādei ir jānosūta informācija un dokuments konkrētam iedzīvotājam vai iedzīvotāji no šīs e-adreses pastkastītes var sūtīt informāciju un dokumentus valsts pārvaldes iestādēm (t. sk. pašvaldībām). E-adreses lietošana ir daudz drošāka, ērtāka, ātrāka un lētāka nekā e-pasts vai parastais pasta sūtījums.

E-adresē iespējams uzreiz iepazīties ar ziņojumu saturu un rakstīt atbildi no jebkuras vietas pasaulē, neizejot no mājām vai biroja. Kā arī šajā gadījumā var būt drošs, ka rakstītājs ir tieši tā persona, kas ar Jums sazinās. Jūsu sarakste būs aizsargāta pret ļaundaru iespējamo rīcību. Jūs varēsiet ne tikai sniegt atbildes, bet uzsākt saziņu arī pēc savas iniciatīvas.

Video pamācība e-adreses izveidošanai - https://www.youtube.com/watch?v=UU2s1mrkEak