Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (turpmāk – VDEĀVK) saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz VDEĀVK oficiālo tīmekļvietni - www.vdeavk.gov.lv

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445

  • Neatbilstošs valsts pārvaldes vienotās vizuālās identitātes ietvaros Labklājības ministrijas nozares iestādēm, tai skaitā VDEĀVK, tīmekļvietnes funkcionālajam dizainam piešķirtās zaļās krāsas kontrasts, taču ir iespēja lapas augšējā labajā stūrī sadaļā “Iestatījumi” izvēlēties kontrastu – melns fons, balti burti, dzeltens fons, melni burti vai melns fons, dzelteni burti;
  • Sadaļā “Kontakti” – “Reģionālo nodaļu kontakti” nav ievērots vienots tīmekļvietnes nosaukumu stils, cilnē šī sadaļa tiek dēvēta kā filiāles, arī sadaļu “Struktūrvienību kontakti” un “Darbinieku kontakti” nosaukumi cilnes šūnā atšķiras;

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta laika posmā 9.10.2023. - 17.10.2023. Izvērtēšanu veica VDEĀVK Administratīvās nodaļas vecākā eksperte Inga Liepa.

Piekļūstamības alternatīvas

  • Krāsu kontrastam tīmekļvietne sniedz iespēju lietotājam mainīt fona un teksta krāsu, skatīt tīmekļvietnes augšējā labajā stūrī “Iestatījumi” -> “Kontrasts”.
  • Ātrākai informācijas meklēšanai, lietotājus aicinām iepazīties ar tīmekļvietnes pamatstruktūru, jeb lapas karti, kura atrodas tīmekļvietnes kājenē vai izmantot meklēšanas pogu lapas augšējā labajā stūrī.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums, norādot:

  • Saiti uz saturu (URL);
  • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
  • Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam.

Lai informētu par pamanītajām piekļūstamības problēmām vai lūgtu nodrošināt pieejamību tādam saturam, kam jūs nevarat piekļūt, lūdzam sazināties ar VDEĀVK Administratīvās nodaļas vecāko eksperti Ingu Liepu, rakstot uz elektroniskā pasta adresi Inga.Liepa@vdeavk.gov.lv.

VDEĀVK regulāri pārbauda tīmekļvietni, kā arī, saņemot informāciju par piekļūstamības problēmām, risina to novēršanu, uzlabojot tīmekļvietnes piekļūstamību.

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Gadījumā, ja nesaņemat piekļūstamības problēmas risinājuma priekšlikumu un joprojām nevarat piekļūt tīmekļvietnes www.vdeavk.gov.lv saturam, sazinoties ar augstāk minēto kontaktpersonu, ar iesniegumu vai sūdzību par nepiekļūstamu saturu varat vērsties pie VDEĀVK vadītāja, rakstot uz elektroniskā pasta adresi pasts@vdeavk.gov.lv.

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam.

Adrese: Baznīcas iela 25, Rīga, LV-1010

Tālrunis: +37167686768

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 11.12.2020. Atkārtoti tas pārskatīts 28.12.2023.

 

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: